POWIATOWY DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W „MOŚCICKIM”

Data: 18.10.2018 r., godz. 13.08    2280
Jesienny, słoneczny dzień 15 października 2018 roku na stałe wpisał się w historię Zespołu Szkół im. Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce. Szkoła Była Gospodarzem Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej.
Wśród zebranych znaleźli się: Starosta Wołomiński pan Kazimierz Rakowski, Wicestarosta Wołomiński pan Adam Łossan, Burmistrz Miasta Zielonka pan Grzegorz Dudzik, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Wołomińskiego pani Halina Bonecka, Przewodniczący Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki pan Arkadiusz Werelich, a także członek Komisji Edukacji, Sportu i Turystyki pan Adam Jaczewski, Przewodnicząca Komisji Rozwoju Gospodarczego pani Magdalena Suchenek, Naczelnik Wydziału Edukacji pani Olga Wileńska, Naczelnik Wydziału Inwestycji i Drogownictwa pan Andrzej Nocoń, Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Powiatu Wołomińskiego pan Robert Rataj, pani Jolanta Ołowska – Główny Księgowy Centrum Usług Wspólnych, Prezes Oddziału Powiatowego ZNP w Wołominie pani Katarzyna Kadzidłowska, Przewodnicząca NSZZ „Solidarność” w Wołominie pani Jolanta Sawicka – Jurek, Matka Chrzestna Sztandaru Szkoły pani Krystyna, Ksiądz prałat Mieczysław Stefaniuk, Przewodnicząca Rady Szkoły pani Urszula Pomorska, oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół powiatu wołomińskiego, w tym szkół specjalnych oraz Poradni Psychologiczno - Pedagogicznych.

Podczas Uroczystości Starosta Powiatu Wołomińskiego pan Kazimierz Rakowski wręczył nagrody wybranym dyrektorom i nauczycielom szkół powiatowych. Wśród wyróżnionych znaleźli się: pani Dyrektor Anna Nowińska- Mróz, pani Grażyna Pawlicka nauczyciel matematyki oraz nauczyciel przedmiotów zawodowych hotelarskich pan Lechosław Centkowski.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna. W kierunku nauczycieli popłynęło wiele ciepłych i miłych słów. Uczniowie wyrazili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, poświęcenie i troskę o dobro wychowanków.
Na zakończenie niespodzianką dla wszystkich był występ Kapeli Warszawskiej z Targówka. Wszyscy z uśmiechem na twarzy opuścili szkolną aulę! Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci!