Niezwykły koncert "MAZOWSZE w sercu Niepodległej"

Data: 11.09.2018 r., godz. 15.20    1622
Ostatnim przystankiem cyklu koncertów na 100-lecie Niepodległości i 20-lecie Samorządu Województwa Mazowieckiego była Fabryczka w Wołominie. Wieczór 10 września był niezwykły, to podróż po kartach historii narodu polskiego, po których prowadzili nas artyści Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury w Warszawie.
Rok 2018 jest rokiem szczególnym dla Polaków. Po 123 latach nieobecności na mapie świata, Polska wróciła. Koncert pt. "Mazowsze w sercu Niepodległej" to podróż do historii poprzez muzykę. Widownia dzięki utworom mogła zajrzeć do przeszłości i zadumać się nad nią. Koncert był okazją do wielu wzruszeń i oddania hołdu Niepodległej Ojczyźnie.

W swoim wystąpieniu Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski podkreślił wagę naszej wolności i niepodległości.

Organizatorem cyklu koncertów był Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie. Koncert w Wołominie odbył się pod patronatem Starosty Wołomińskiego Kazimierza Rakowskiego oraz Burmistrza Wołomina Elżbiety Radwan.