Młodzi piłkarze walczyli o Puchar Starosty Wołomińskiego

Data: 30.08.2018 r., godz. 15.00    2463
W sobotę 25 sierpnia br. na boisku w Jadowie został rozegrany Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Wołomińskiego dla drużyn rocznika 2007/2008.
W Turnieju wzięło udział 6 drużyn klubowych z 4 powiatów, czyli łącznie ponad 100 zawodników. Drużyny występowały na boisku w 9-osobowych składach.

Wyniki eliminacji:

Gr. I
AMP GOOL Tłuszcz – LKS Ostrówek 0 : 1
AMP GOOL Tłuszcz – KS Halinów 0 : 2
KS Halinów – LKS Ostrówek 2 – 1

Gr. II
Wicher Sadowne – Korona Jadów 1 : 0
UKS 1 Wyszków – Wicher Sadowne 0 : 2
Korona Jadów – UKS 1 Wyszków 1 : 0

Gr. I
I KS Halinów 6 pkt.
II LKS Ostrówek 3 pkt.
III AMP GOOL Tłuszcz 0 pkt.

Gr. II
Wicher Sadowne 6 pkt.
Korona Jadów 3 pkt.
UKS 1 Wyszków 0 pkt.

Wyniki finałów:
AMP GOOL Tłuszcz – UKS 1 Wyszków 1 : 1 karne 0 : 1
LKS Ostrówek – Korona Jadów 1 : 0
KS Halinów – Wicher Sadowne 1 : 0

Tabela końcowa
1. KS Halinów
2. Wicher Sadowne
3. LKS Ostrówek
4. Korona Jadów
5. UKS 1 Wyszków
6. AMP GOOL Tłuszcz

Królem strzelców Turnieju został Krzysztof Nurkiewicz z UKS Ostrówek, najlepszym zawodnikiem - Adam Rudowicz z KS Halinów, natomiast za najlepszego bramkarza uznano Szymona Zakrzewskiego z Wichru Sadowne.
Wszystkie drużyny uczestniczące w Turnieju otrzymały pamiątkowe puchary i nagrody (sprzęt sportowy), a wyróżnieni zawodnicy - puchary. Dla wszystkich zawodników przygotowano pamiątkowe medale, natomiast dla trenerów specjalne upominki. Puchary i nagrody wręczali Wójt Gminy Jadów Pan Dariusz Kokoszka i Prezes Korony Jadów Pan Andrzej Tabor. Sędziami Turnieju byli: Piotr Rudnik, Sebastian Kowalczyk i Rafał Kazula. Sekretariat prowadził Pan Tadeusz Archiciński, natomiast opiekę medyczną Pani Anna Mielcarz. Cały Turniej koordynował Piotr Rudnik.
Po zakończeniu turnieju zawodnicy, rodzice i kibice spotkali się na grillu. Pyszne pączki ufundował Pan Bartłomiej Laska. Organizatorzy podziękowali również Pani Dyrektor Przedszkola Agnieszce Czubak za użyczenie namiotów.

Przed rozpoczęciem Turnieju pogoda nie była zbyt łaskawa dla zawodników, lecz nie stanowiło to przeszkody dla młodych sportowców. Z czasem się jednak rozpogodziło i dobra aura oraz sportowy zapał już do końca towarzyszyły zawodnikom. W podsumowaniu Turnieju Pan Wójt Dariusz Kokoszka podziękował wszystkim za przybycie i zaprosił na kolejny Turniej za rok. Serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc przy organizacji Turnieju. Turniej został sfinansowany ze środków Powiatu Wołomińskiego.

Relację przygotował: Andrzej Tabor