Powiatowy Festiwal Smaków w Jadowie

Data: 26.06.2018 r., godz. 14.52    2548
23 czerwca na placu targowym w Jadowie odbył się Powiatowy Festiwal Smaków. W tym roku organizatorami Festiwalu byli: Powiat Wołomiński, Gmina Jadów oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jadowie.
Zebranych na placu targowym gości przywitali organizatorzy festiwalu: Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski, Wójt Gminy Jadów Dariusz Kokoszka oraz Dyrektor GOK w Jadowie Łukasz Wójcik.
W części artystycznej wystąpili: uczniowie SP nr 2 w Jadowie i ZSP w Urlach przedszkolaki z Gminnego Przedszkola w Jadowie oraz ZSP w Urlach, sekcja taneczna z GOK Jadów, Szkoła Sztuk Walki i Samoobrony „Kobra”, KGW Sulejowianki, KGW Jadwisin, Klub Seniora „Babki z Rodzynkami” z Jadowa, duet wokalny z GOK, Helena Wójcik, zespół Butterfly z Garwolina oraz gwiazda wieczoru zespół „Mister Dex”.
Podczas "Powiatowego Festiwalu Smaków" skosztować można było ekologicznych, domowych potraw.

Koło Gospodyń Wiejskich w Równem serwowało pyzy z mięsem, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Zawiszynie – różne rodzaje ciast i gofry, Klub Seniora z Jadowa – różne rodzaje pierogów i kanapki ze smalcem i ogórkiem małosolnym. Można też było skosztować zapiekanek, hot – dogów i smalcu z Jadowa, różnych rodzajów miodu p. Suchockiego i p. M. Kozerskiej.
Dzieci mogły skorzystać z bezpłatnych atrakcji takich jak dmuchany zamek, karuzela i euro bungee.

Nie zabrakło również waty cukrowej, lodów, frytek, szaszłyków i kiełbasy z rożna.
Wydarzenia związane z „Powiatowym Festiwalem Smaków” transmitowane były na żywo przez Radio Dla Ciebie, które było patronem medialnym festiwalu.

Organizatorzy pragną podziękować sponsorom : Piekarni Cukierni „Jadowskiej” Marty i Mirosława Laska za pieczywo i ciasta oraz Cukierni „Pychotka” Agnieszki Piekut.
Dziękujemy dyrektorom szkół i przedszkoli za współpracę oraz nauczycielom: Agnieszce Czubak, Magdalenie Bali, Bożenie Krajewskiej, Małgorzacie Śliwie, Annie Borowskiej, Sylwii Miszczuk, Justynie Kamińskiej, Agnieszce Wójcik, Katarzynie Dobrowolskiej, Urszuli Nieborek i Łukaszowi Rudnikowi za przygotowanie programów artystycznych, KGW Równe, KGW Jadwisin, KGW Sulejowianki, SGW Zawiszyn, paniom z Klubu Seniora, Anicie Michalik, Piotrowi Milczarkowi, Magdalenie Donoch, pracownikom gospodarczym UG w Jadowie oraz wszystkim, którzy pracowali przy organizacji imprezy.

Relacja - GOK Jadów