Urodziny Wincentyny

Data: 25.06.2018 r., godz. 16.15    1460
W niedzielne popołudnie 24 czerwca w Pałacu w Chrzęsnem odbyła się impreza plenerowa „Urodziny Wincentyny. Na to wydarzenie zaprosił Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski i Stowarzyszenie Nasza Wieś Chrzęsne.
Za sprawą grupy rekonstrukcyjnej „Rajski Ptak” z Tłuszcza, przenieśliśmy się do minionej epoki. W naszych pałacowych ogrodach pojawiła się niemalże cała rodzina Karskich. Wincentyna w przepięknej sukni i kapeluszu witała przybywających gości na jej urodziny. Nie zabrakło uroczych sióstr właścicielki Chrzęsnego: Stanisławy, Ewy i Bronisławy. Swoją obecnością zaszczycił nas nawet sam Władysław Podkowiński, który nie rozstawał się ze swoją sztalugą oraz z........Ewą Kotarbińską.
Wraz z panią dziedziczką odbyło się zwiedzanie pałacu, które zakończyło się projekcją hologramu.

Podczas imprezy rozstrzygnięty został konkurs na tort, oraz kartkę urodzinową dla Wincentyny. Organizatorzy zapewnili ciekawe nagrody dla zwycięzców.

Na zakończenie odśpiewano 100 lat naszej jubilatce, a bohaterka tej uroczystości częstowała gości tortem.