STARadzymin 2018

Data: 22.06.2018 r., godz. 15.00    1716
Od 23 maja do 16 czerwca już po raz szósty odbywał się w Radzyminie przegląd przedstawień teatralnych w ramach festiwalu Spotkania Teatrów Amatorskich STARadzymin 2018. Współorganizatorem wydarzenia były Gmina Radzymin i Powiat Wołomiński.
W tym roku ocenianych było 11 spektakli zagranych w sumie przez 98 osób w wieku od 6 do 18 lat. Honorowym patronem festiwalu do ubiegłego roku była Wanda Chotomska – wybitna polska pisarka, autorka wierszy i opowiadań dla dzieci i młodzieży. Od tego roku festiwal, po śmierci pani Wandy Chotomskiej, nosi jej imię.
Uroczystą galę 16 czerwca, podczas której zostały wręczone nagrody, poprowadziła Małgorzata Puzio – pomysłodawczyni festiwalu. Głos zabrali Krzysztof Chaciński, Burmistrz Radzymina, i Katarzyna Pazio, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Starostwa Powiatowego w Wołominie.
Przed wręczeniem nagród głównych (którymi w tym roku były piękne, trójwymiarowe kryształy) na scenę byli zapraszani wszyscy aktorzy danej kategorii wiekowej – każdy otrzymał dyplom za udział w festiwalu. Następnie byli wyczytywani nominowani do nagród, a na końcu wręczano nagrody główne. Nagrody w poszczególnych kategoriach wręczali kolejno jurorzy oraz Ewa Chotomska, patronka honorowa STARadzymin, córka Wandy Chotomskiej.
Patronami medialnymi festiwali byli: TVP 3 Warszawa i portal WWL24 – Wiadomości Powiatu Wołomińskiego.
Na podstawie obrad jury wyłoniono następujących laureatów w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Kategoria 6-8 lat
Najlepszy Aktor - Bartek Roguszewski