Finał Minimistrzostw Świata AMP GOOL!

Data: 19.06.2018 r., godz. 12.00    1594
Piłkarskie Mistrzostwa Świata w Rosji trwają w najlepsze. W związku z tym wydarzeniem Akademia Piłkarska GOOL przy współudziale Powiatu Wołomińskiego zorganizowała Turniej Minimistrzostwa Świata AMP GOOL, którego finał
odbył się 17 czerwca na stadionie OSiR HURAGAN w Wołominie.
Każda drużyna reprezentowała dany kraj, uczestniczący w Mundialu w Rosji. Na początku prawie 1000 zawodników z całej Akademii rywalizowało ze sobą podczas turniejów eliminacyjnych w czterech kategoriach wiekowych: roczniki 2011/2012, 2009/2010, 2007/2008 i 2004/2006. Dwie najlepsze drużyny awansowały do Wielkiego Finału Minimistrzostw Świata w Wołominie.
Do zmagania w Wielkim Finale Turnieju przystąpili najpierw zawodnicy z roczników 2011/2012. Dla młodych piłkarzy było to niesamowite przeżycie - każdy z nich dawał z siebie wszystko, aby jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności. Do rywalizacji w tej kategorii przystąpiło 8 drużyn: podzielono je na dwie grupy, w których rozgrywano mecze w systemie każdy z każdym. Po zakończeniu rywalizacji grupowej drużyny walczyły o miejsca: 1, 3, 5 i 8.
Następnie na boisku mogliśmy zobaczyć zawodników z roczników 2009/2010 – w tym przypadku również, jak w młodszej kategorii, do rywalizacji przystąpiło 8 drużyn, które podzielono na dwie grupy. Oczywiście na boisku było mnóstwo piłkarskich emocji, których dostarczali najlepsi kibice pod słońcem, czyli rodzice małych zawodników.
Po chłopcach z roczników 2009/2010 na boisku zameldowali się zawodnicy z roczników 2007/2008. W tej kategorii wiekowej nie można było narzekać na frekwencję zarówno zawodników, jak i ich kibiców.
Na koniec Turnieju na boisku pojawili się najstarsi podopieczni Akademii z roczników 2004/2006.
Po zakończeniu rozgrywek w każdej kategorii zawodnicy otrzymali od Roberta Makowskiego (Zastępcy Burmistrza Wołomina) oraz Jakuba Szcześniaka (Prezesa Akademii Piłkarskiej GOOL) pamiątkowe medale, a trzy najlepsze drużyny – puchary i nagrody rzeczowe.
Dodatkowo podczas Turnieju odbyły się trzy licytacje. Na początek można było wylicytować koszulkę z autografami zawodników aktualnego Mistrza Polski – Legii Warszawa. Następnie licytowano rękawice z autografami reprezentantów Polski – Wojciecha Szczęsnego oraz Łukasza Fabiańskiego. Ostatnim licytowany przedmiotem była oryginalna piłka Legii Warszawa również z podpisami zawodników.
Jak co roku, cały dochód z licytacji zostanie przeznaczony na zakup nowego sprzętu treningowego dla podopiecznych Akademii Piłkarskiej GOOL.

Klasyfikacja końcowa roczników 2011/2012
1. Meksyk – AMP Stanisławów I
2. Korea Płd. – AMP Łosice
3. Maroko – AMP Legionowo
4. Peru – AMP Siedlce
5. Australia – AMP Stare Bosewo
5. Argentyna – AMP Tłuszcz
5. Senegal – AMP Olszewo-Borki

Najlepszy strzelec: Marcin Zimnoch
Najlepszy bramkarz: Tomasz Udko
Najlepszy zawodnik: Seweryn Mucha
Najmłodszy zawodnik: Katarzyna Głosek

Klasyfikacja końcowa roczników 2009/2010
1. Meksyk – AMP Stanisławów I
2. Maroko – AMP Legionowo
3. Serbia – AMP Leśniakowizna
4. Korea Płd. – AMP Łosice
5. Peru – AMP Siedlce
5. Urugwaj – AMP Ostrów Maz.
5. Senegal – AMP Olszewo-Borki

Najlepszy strzelec: Franciszek Warchoł