Plener malarski Jadowskie Klimaty 2018

Data: 13.06.2018 r., godz. 15.00    2219
W dniach 3-10 czerwca 2018 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Jadowie odbył się XVIII Plener malarski Jadowskie Klimaty 2018. Współorganizatorami tegorocznego pleneru byli: Powiat Wołomiński oraz Gmina Jadów.
W tym roku w plenerze uczestniczyli następujący artyści: Inna Bobryk, Włodzimierz Bobryk, Dariusz Buczyński, Zbigniew Dziwosz, Klaudiusz Maselewski, Janusz Maśnik, Krystyna Mirkiewicz, Teresa Muracka, Lech Pawlak, Ewa Piasecka-Kudłacik, Maria Rajzner i Katarzyna Skoczyńska.
Przez tydzień malarze uwieczniali piękno gminy Jadów. Plener zakończyła wystawa prac, która odbyła się 10 czerwca w GOK Jadów. Artyści wystawili ponad 100 prac. Wśród oglądających wystawę znaleźli się m.in.: Dariusz Kokoszka – Wójt Gminy Jadów, ks. dziekan Bogdan Lewiński – Proboszcz Parafii św. Jakuba w Jadowie, Wioleta Kur – Dyrektor CKSiR w Tłuszczu, Halina Filemonowicz – pomysłodawczyni jadowskich plenerów malarskich, Danuta Tarach – Przewodnicząca Komisji Kultury Rady Gminy Jadów, Aniela Dobosiewicz – Dyrektor ZSP w Urlach, radni, sołtysi, mieszkańcy Gminy Jadów oraz goście wypoczywający na terenie gminy.
Wystawę poplenerową uświetnił koncert aktora Jacka Borkowskiego, podczas którego zaprezentował zebranej publiczności piosenki m.in. z repertuaru Franka Sinatry.

Łukasz Wójcik
Dyrektor GOK w Jadowie