XII Rajd Pieszy „Szlakiem Bitwy Warszawskiej”

Data: 11.06.2018 r., godz. 13.00    1680
XII Rajd Pieszy „Szlakiem Bitwy Warszawskiej”

Dnia 8 czerwca 2018 r. odbył się XII Rajd Pieszy „Szlakiem Bitwy Warszawskiej”, włączony do kalendarza wydarzeń organizowanych w powiecie wołomińskim na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Gra terenowa została zorganizowana przez Dyrekcję Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wołominie oraz Szkolne Koło PTSM Pod koniczynką. We wspólnej zabawie wzięli udział uczniowie klas pierwszych EKONOMIKA z opiekunami. Uczestnicy podzieleni byli na drużyny, które w trakcie rajdu musiały dotrzeć do czterech punktów kontrolnych: Muzeum Bitwy Warszawskiej, Cmentarza Poległych z 1920 r., mogiły żołnierzy radzieckich na Polakowej Górce oraz do krzyża upamiętniającego miejsce śmierci księdza Ignacego Skorupki. Wędrówka przebiegła w miłej atmosferze i wyjątkowo sprzyjającej aurze. Słońce dopisało. Dopisały też humory uczestnikom marszu. Pełni zapału i zaangażowania mierzyli się oni z zadaniami wyznaczonymi przez organizatorów. Trzeba było wykazać się wiedzą na temat najbliższego regionu, na temat walorów krajobrazowych okolic Wołomina, wiedzą krajoznawczą, historyczną i umiejętnościami artystycznymi (śpiewanie piosenek wojskowych i o charakterze patriotycznym). Tematyka wyprawy przypadła uczestnikom do gustu i była okazją do poznania historii i miejsc związanych z Bitwą Warszawską, ugruntowania poczucia tożsamości regionalnej, popularyzowania turystyki pieszej i integracji środowiska szkolnego.

Katarzyna Krupska- ZSE Wołomin