VIII Powiatowy Konkurs Plastyczny "Niepełnosprawni są wśród nas"

Data: 22.05.2018 r., godz. 11.00    2082
Powiatowy Konkurs Plastyczny „Niepełnosprawni są wśród nas” został zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych im. Marii Grzegorzewskiej w Ostrówku po raz ósmy przy współudziale Powiatu Wołomińskiego. Finał konkursu odbył się 16 maja 2018 r.
Tegoroczny temat prac brzmiał „Polska Niepodległa naszym wspólnym domem”. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Mazowiecki Kurator Oświaty Aurelia Michałowska oraz Burmistrz Wołomina Elżbieta Radwan. Pozostałymi patronami i współfinansującymi nagrody byli: Wójt Gminy Dąbrówka Radosław Korzeniowski, Wójt Gminy Klembów Rafał Mathiak, Burmistrz Kobyłki Robert Roguski, Burmistrz Marek Jacek Orych, Burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński, Burmistrz Ząbek Robert Perkowski, Wójt Gminy Poświętne Jan Cymerman, Wójt Gminy Jadów Dariusz Kokoszka, Wójt Gminy Strachówka Piotr Orzechowski, Burmistrz Tłuszczan Paweł Bednarczyk oraz Burmistrz Zielonki Grzegorz Dudzik.
Do udziału w konkursie zaproszono uczniów klas 0–III szkół podstawowych z terenu Powiatu Wołomińskiego. Cele konkursu to: uwrażliwienie dzieci na osoby niepełnosprawne, przybliżenie zagadnień dotyczących niepełnosprawności, rozwijanie talentów plastycznych oraz zachęcanie dzieci do twórczego spędzania wolnego czasu.
Z 31 szkół wpłynęły 253 prace spełniające kryteria konkursu. W dniu 17 kwietnia 2018 r. nastąpiło rozstrzygnięcie. Komisja oceniła prace, biorąc pod uwagę następujące kryteria:

- zgodność pracy z określonym tematem,
- estetykę wykonania,
- samodzielne wykonanie,
- oryginalność, pomysłowość i kreatywność,
- walory artystyczne,
- spójność i ciekawą kompozycję,
- ciekawy dobór kolorystyki,
- technikę wykonania.

Łącznie nagrodzono 74 uczniów. Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie, a nie zdobyli nagrody, otrzymali skarbonki do malowania jako nagrody pocieszenia oraz opaski odblaskowe z logiem „Niepodległa”. Nauczycielom, których uczniowie zostali nagrodzeni, wręczono dyplomy. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu połączono z piknikiem integracyjnym z mnóstwem atrakcji. Serwowane były kiełbaski z grilla, napoje i pączki dzięki hojności sponsorów: PPHU Kobyłka, AMD s.c. Przedsiębiorstwa Handlowego Wołomin, Hurtowni Wędlin Kowalczyk-Szulim. Wszystkich uczestników zabawiała pani Animator. Atrakcją były pogadanka i konkursy dotyczące profilaktyki uzależnień zorganizowane przez szkołę.
Organizacja konkursu zakończyła się sukcesem dla organizatorów i sprawiła radość uczestnikom. Na finał VIII Powiatowego Konkursu Plastycznego „Niepełnosprawni są wśród nas” przybyło 200 uczestników wraz z opiekunami.