Turniej sołectw w Jarzębiej Łące

Data: 17.05.2018 r., godz. 00.00    1887
W dniu 12 maja 2018 roku, po raz pierwszy w Gminie Tłuszcz odbył się turniej sołectw "Sołtysiada".
Gospodarzem imprezy było sołectwo Jarzębia Łąka, które w zeszłym roku otrzymało zaszczytny tytuł Najaktywniejszego Sołectwa Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich. Organizatorami „Sołtysiady” było Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Tłuszczu, Burmistrz Tłuszcza oraz sołectwo Jarzębia Łąka. Współorganizatorem imprezy był Powiat Wołomiński.
Wydarzenie to obfitowało w moc atrakcji dla całych rodzin, każde z sołectw z terenu Gminy Tłuszcz miało okazję zaprezentować swoje osiągnięcia oraz wziąć udział w przygotowanych specjalnie na tę okazję konkurencjach, grach i zabawach. Udział w nich wzięły drużyny z pięciu sołectw, w tym z: Postolisk, Jarzębiej Łąki, Jasienicy, Stryjek i Waganu. Śmiechu było co nie miara, panie z wymienionych sołectw wzięły udział w konkursie obierania ziemniaków na czas, ubijania piany, panowie zaś rzucali kaloszem do pachołki. W konkurencjach drużynowych panie i panowie tradycyjnie przeciągali linę oraz „sadzili ziemniaki”. Najwięcej punktów i miano zwycięzcy przypadło sołectwu Wagan, które otrzymało bon o wartości 500 zł. Pozostałe sołectwa jako nagrodę pocieszenia otrzymały kosze ze słodkimi upominkami. Została też ufundowana nagroda specjalna w postaci kosza słodyczy od Komisji Rolnictwa, Handlu i Usług Rady Miejskiej w Tłuszczu, którą wręczył Pan Adam Kisiel ˗ Przewodniczący Komisji wraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Krzysztofem Gajcym oraz Przewodniczącym Komisji Budżetu i Inwestycji Bogdanem Jusińskim. Równocześnie z konkurencjami sołeckimi odbywał się turniej piłki nożnej, w którym pierwsze miejsce zajęło sołectwo Jasienica, drugie  ̵  sołectwo Jarzębia Łąka, a trzecie ˗ sołectwo Stryjki. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary z rąk włodarzy. Sołectwo Jasienica oferowało w swoim namiocie własnoręcznie wykonane wyroby rękodzielnicze. Przygotowało również kącik malucha. Dzieci miały też okazję do przejażdżki na kucyku ze stadniny TOSCA oraz mogły spróbować swoich sił w chodzeniu na szczudłach.
W programie „Sołtysiady” znalazły się również występy lokalnych artystów, w tym Pań z Klubu Seniora „Uśmiech Jesieni” wraz z zespołem śpiewaczym „Jesienne Róże” oraz zespołu „Jasieńki” z sołectwa Jasienica. Wszystkich zebranych wspaniałym programem artystycznym przywitały dzieci i młodzież z Jarzębiej Łąki, które do występu przygotowała Pani Małgorzata Bielecka. Po występach uczestnicy „Sołtysiady” wspólnie biesiadowali przy grillu. Uczestnicy wydarzenia wspaniale zintegrowali się z gośćmi z sąsiednich gmin. Poczęstunek ufundował współorganizator wydarzenia ˗ Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski. Uczestnicy imprezy nie mogą doczekać się kolejnej edycji „Sołtysiady” w przyszłym roku.