Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej

Data: 18.05.2018 r., godz. 11.16    2373
Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki i Położnej 16-go maja br. w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie, odbyło się uroczyste spotkanie.
Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski, Dorota Jagodzińska Naczelnik Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej, oraz Dyrektor Szpitala Andrzej Gruza podziękowali pielęgniarkom i położnym za trud i oddanie w pracy z chorymi. Życzyli wszelkiej pomyślności i sił w dalszej pracy. Uhonorowali wyróżniające się pielęgniarki i położne dyplomami uznania i nagrodami rzeczowymi.

Wyróżnienia otrzymały:

Położna Anna Milewska – Odznaczona odznaką ,, Zasłużony dla ochrony zdrowia”
Pielęgniarka mgr Małgorzata Rytel-Siłka – Wyróżnienie Starosty za szczególny wkład w organizację i funkcjonowanie Powiatowej Szkoły Rodzenia
Pielęgniarka mgr Ewa Suwińska – Wyróżnienie Dyrektora za zaangażowanie w realizację powiatowych programów promocji zdrowia, oraz aktywny udział w realizacji projektu podnoszenia kwalifikacji przez pielęgniarki i położne.
Pielęgniarka mgr Grażyna Czuba - Wyróżnienie Dyrektora za wdrażanie nowoczesnych technologii i organizacji pracy w zakresie higieny szpitalnej.
Wyróżnienia Starosty otrzymało również 17 pielęgniarek, które w roku 2017 uzyskały tytuły specjalistek.

Na zakończenie spotkania w imieniu pielęgniarek i położnych głos zabrała Urszula Starużyk z-ca Dyrektora ds. Pielęgniarstwa, która podziękowała za życzenia i wyrazy uznania. Wskazała również na trudną sytuację zawodów pielęgniarek i położnych wynikającą z braku chętnych do podejmowania kształcenia w tych kierunkach, a następnie podejmowania zatrudnienia. Zaproponowała utworzenie powiatowego programu stypendialnego dla młodzieży, która podejmie naukę na kierunkach pielęgniarstwo, położnictwo ze zobowiązaniem do zatrudnienia w Szpitalu MBNP.

Informację przygotował Wydział Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej