Przedszkolaki zatańczyły w Kobyłce

Data: 16.05.2018 r., godz. 11.00    1732
W poniedziałek 14 maja br. w Zespole Szkół Publicznych nr 2 w Kobyłce odbył się IV Powiatowy Przedszkolnych Zespołów Tanecznych "Roztańczone Przedszkolaki" zorganizowany przez Publiczne Przedszkole nr 1 im. Krasnala Hałabały w Kobyłce.
Nad organizacją i przebiegiem przeglądu czuwały koordynatorki: Agnieszka Granat i Katarzyna Kulesza. Celem przeglądu była popularyzacja tańca wśród najmłodszych dzieci, kształcenie twórczego i aktywnego modelu osobowości dziecka oraz integracja dzieci z różnych przedszkoli.
Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Pan Kazimierz Rakowski Starosta Wołomiński oraz Pan Robert Roguski Burmistrz Miasta Kobyłka. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła gazeta „Wieści Podwarszawskie” .
Na przeglądzie mieliśmy zaszczyt gościć 180 małych tancerzy z 11 przedszkoli Powiatu Wołomińskiego m.in.: z Ząbek, Kobyłki, Majdanu, Wołomina, Marek i Radzymina. Uczestnicy przeglądu w trakcie 14 prezentacji tanecznych zachwycili publiczność wyjątkowo interesującymi rozwiązaniami choreograficznymi, kostiumowymi i muzycznymi. Na scenie dominowała radość , żywiołowość i dopracowane układy taneczne, które gromkimi brawami nagradzała licznie zgromadzona publiczność. Przegląd Tańca uświetniła swoimi pokazami tanecznymi młodzież ze Szkoły Tańca MDS – Mandaryna Dance Studio z Kobyłki oraz młodzież z Klubu Sportowego KENSEI trenująca pod czujnym okiem Pana Roberta Kruzy.
Na Przeglądzie mieliśmy zaszczyt gościć Burmistrza Miasta Kobyłka Pana Roberta Roguskiego, Panią Urszulę Gromelską – Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Kobyłce oraz Panią Agnieszkę Nemską – Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Kobyłce.

Jury w składzie: Pan Marcin Wrzesiński oraz Pani Natalia Sztompka wyłoniło laureatów tegorocznego przeglądu.

W kategorii dzieci młodszych:

I miejsce – Niepubliczne Przedszkole „ Smyk” z Ząbek,
II miejsce – Publiczne Przedszkole nr 1 im. Krasnala Hałabały z Kobyłki.

W kategorii dzieci starszych:

I miejsce – Publiczne Przedszkole Kraina Przedszkolaka z Radzymina,
II miejsce – Publiczne Przedszkole nr 1 im. Krasnala Hałabały z Kobyłki,
III miejsce – Przedszkole nr 6 im. Bajka z Wołomina.

Dzięki hojności Starosty Wołomińskiego oraz Burmistrza Miasta Kobyłka wszystkie występujące grupy otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy, a laureaci – dodatkowo statuetki. W imieniu organizatorów przeglądu bardzo dziękujemy opiekunom zespołów za przygotowanie wyjątkowych występów tanecznych, a publiczności za radosną atmosferę. Małym tancerzom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów. Do zobaczenia za rok w kolejnej edycji.

Koordynatorki przeglądu: Agnieszka Granat i Katarzyna Kulesza