Jesteś tutaj:

Memoriał im.
W. Miąskiewicza w Ostrówku

Data: 10.05.2018 r., godz. 15.00    1383
Z inicjatywy Zarządu Towarzystwa Sportowego "Dębina" i Powiatu Wołomińskiego 5 maja 2018 r. odbył się w Ostrówku turniej siatkówki drużyn amatorskich 40+, czyli Memoriał im. Włodzimierza Miąskiewicza.
Wzięły w nim udział 4 drużyny z: Ostrówka, Tłuszcza, Kobyłki i Marek. Turniej rozpoczął się o godz. 11.30 od złożenia kwiatów na grobie zmarłego kolegi. O godzinie 12.30, po uroczystym otwarciu turnieju z udziałem rodziny Włodzimierza Miąskiewicza, przeprowadzono rejestrację i losowanie drużyn.
Przed rozpoczęciem właściwego turnieju został rozegrany mecz pokazowy kadetek z Zespołu Szkół w Ostrówku prowadzonych przez trenera Towarzystwa Sportowego "Dębina" – Arkadiusza Mroza.
W turnieju rozegrano 6 meczów systemem każdy z każdym. Mecze sędziował sędzia PZPS Zbigniew Kułak. Oto klasyfikacja drużyn w turnieju:
1. Drużyna RKW RAZEM z Marek. 
2. Drużyna UNIGAZ z Tłuszcza.
3. Drużyna KORZENIE z Ostrówka.
4. Drużyna DĘBY z Ostrówka.
Ogółem w turnieju wzięło udział 40 sportowców z całego Powiatu Wołomińskiego, a na trybunach licznie zjawili się kibice, rodziny kadetek i sympatycy siatkówki. Zawodników dopingowali m.in. Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski i Wójt Gminy Klembów Rafał Mathiak. 
Zwycięzcy i wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami, najlepsza zaś drużyna otrzymała Puchar Starosty Wołomińskiego oraz pamiątkowe drewniane plakiety. Dzięki inicjatywom Towarzystwa Sportowego „Dębina” hala sportowa Zespołu Szkół w Ostrówku tętni życiem przez cały tydzień, a regularnie organizowane turnieje przyciągają coraz liczniejsze grono amatorów siatkówki.

Towarzystwo Sportowe Dębina Ostrówek zostało założone przez grupę miłośników siatkówki w 2006 r. i systematycznie wspiera działalność sportową i kulturalną na terenie Ostrówka i Powiatu Wołomińskiego. Od kilkunastu lat raz w tygodniu odbywają się treningi - mecze siatkarskie. Biorą w nich udział zarówno starsi zawodnicy, jak i młodzież. Przez ten okres działalności udało się nauczyć gry w siatkówkę i zachęcić do uprawiania sportu bardzo wielu młodych ludzi. 
Robert Wojdyna

Prezes Zarządu Towarzystwa Sportowego "Dębina”, Ostrówek