Akcja sprzątania terenów leśnych przy cmentarzu w Wołominie

Data: 24.04.2018 r., godz. 10.28    1913
W dniu 14 kwietnia 2018 r. Starostwo Powiatowe w Wołominie, we współpracy z Kołem Łowieckim ,,Artemida”, w ramach obchodów Dnia Ziemi, przeprowadziło akcję sprzątania terenów leśnych przy cmentarzu w Wołominie, w rejonie rezerwatu ,,Grabicz” od strony Leśniakowizny i Nowego Ossowa, a także terenów leśnych pomiędzy Ręczajami Polskimi i Majdanem.
Starostwo zabezpieczyło kontenery na odpady, rękawice oraz chwytaki do zbierania śmieci. W sprzątaniu wzięło udział 12 członków Koła Łowieckiego ,,ARTEMIDA” z siedzibą w Kobyłce, które dzierżawi obwód łowiecki nr 347.

Efektem 4 godzinnego sprzątania było zapełnienie 2 kontenerów i uprzątnięcie ok. 20 dzikich wysypisk. Kontenery, po napełnieniu zebranymi śmieciami, zostały odebrane przez uprawnioną firmę. Po zakończonej sprzątania uczestnicy zakończyli akcję wspólnym posiłkiem w plenerze.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w akcji, zaangażowanie i dobry przykład! Zachęcamy także inne grupy do współpracy ze Starostwem Powiatowym w Wołominie. W miarę możliwości chętnie wesprzemy każdą inicjatywę, zwłaszcza w zakresie sprzątania lasów i innych miejsc przyrodniczo cennych w naszym powiecie.