Dzień Otwarty w Liceum Ogólnokształcącym
w Urlach

Data: 19.04.2018 r., godz. 13.00    2183
W piątek 13 kwietnia o godzinie 12 w Liceum Ogólnokształcącym im. Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Urlach rozpoczął się Dzień Otwarty dla gimnazjalistów. Pani Dyrektor Maria Łopuska przywitała przybyłych gości, szczególnie gorąco młodzież zainteresowaną nauką w szkole. Następnie uczniowie, Weronika i Eryk zaprezentowali dorobek liceum.
Dalsza część imprezy odbyła się na placu przed szkołą. Klasa II a wojskowa przedstawiła trzy pokazy: „Kata z Bronią”, techniki samoobrony i ochronę Vip-a. Następnie żołnierze z Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim pod dowództwem porucznika Szymona Sztuka wykonali pokaz dynamiczny – ochronę Vip-a. Uczniowie z klasy strażackiej przy wsparciu jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Jadowa zademonstrowali swoje umiejętności gaśnicze.
Tego dnia do liceum przybyło wielu gości: m.in. Adam Łossan Wicestarosta Wołomiński, mł. bryg. mgr inż. Andrzej Wysocki Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Wołominie, ppłk Marcin Czupryński z OSŻW w Mińsku Mazowieckim, Dariusz Kokoszka Wójt Gminy Jadów, podinspektor Michał Krasnodębski Komendant Komisariatu Policji w Jadowie, Wiesław Tylus Komendant OSP w Jadowie, Jadwiga Grabska Przewodnicząca Rady Gminy Jadów oraz Danuta Tarach Radna Gminy Jadów.
Gimnazjaliści wraz z rodzicami z wielkim zainteresowaniem oglądali: stoisko OSŻW w Mińsku Mazowieckim, stoiska z wyposażeniem wojskowym i policyjnym przygotowane przez uczniów LO, kroniki szkoły. Mieli również możliwość wypróbowania swoich umiejętności strzeleckich pod nadzorem panów: Stanisława Osińskiego, Stanisława Grzesiuka i Mirosława Kaczkiewicza z Bractwa Strzeleckiego „Salwa” w Wołominie.
Wszyscy uczestnicy mogli skosztować pysznej grochówki, ugotowanej przez panów dozorców w kuchni polowej, poczęstować się domowymi ciastami przygotowanymi przez uczniów szkoły.
Zainteresowanie dniem otwartym było bardzo duże, z czego społeczność szkoły jest bardzo zadowolona. Uczniowie zachowali się jak prawdziwi gospodarze. Oprowadzali wszystkich zainteresowanych po szkole, prezentowali przygotowane stoiska pokazowe, odpowiadali na pytania, uczyli rozkładania i składania broni, zbierania dowodów za pomocą odcisków linii papilarnych.
Społeczność szkolna wraz z Dyrekcją ma nadzieję we wrześniu powitać liczną grupę nowych uczniów!