Etap powiatowy 41. "Warszawskiej Syrenki" rozstrzygnięty

Data: 26.03.2018 r., godz. 16.00    2250
W piątek 23 marca 2018 roku w Ośrodku Kultury i Sportu w Zielonce odbył się etap powiatowy 41. Konkursu Recytatorskiego "Warszawska Syrenka" współorganizowany z Powiatem Wołomińskim.
Konkurs wyłonił reprezentantów powiatu wołomińskiego w finale w Warszawie. Zostali nimi Dawid Sieczko z SP nr 3 w Kobyłce, Szymon Borowski ze Szkoły Aktywności Twórczej z Zielonki i Marianna Juszczuk z SP nr 2 w Zielonce.
Celem konkursu jest ujawnianie młodych talentów recytatorskich i pobudzenie aktywności artystycznej, popularyzacja literatury, kształtowanie nawyku czytania i ożywienie kontaktu z poezją. Konkurs ma rangę wojewódzką. Co roku w eliminacjach bierze udział kilka tysięcy dzieci i młodzieży z województwa mazowieckiego.
Laureaci etapów gminnych z całego powiatu wołomińskiego zaprezentowali się na scenie Ośrodka Kultury i Sportu w Zielonce, oglądali występy kolegów i koleżanek z innych gmin i wysłuchali uwag ekspertów – jurorów konkursu, którymi byli w tym roku aktorzy warszawscy Wojciech Machnicki i Andrzej Bocian.
Jak co roku, zgodnie z regulaminem, jury wyłoniło troje laureatów.
W kategorii „klasy 0-III” zwyciężył Dawid Sieczko z Kobyłki, w kategorii „klasy IV-VI” – Szymon Borowski z Zielonki, a w kategorii „klasy VII i gimnazjum”  – Marianna Juszczuk z Zielonki.
Pozostałe najbardziej dojrzałe i udane pod względem aktorskim recytacje Jury nagrodziło wyróżnieniem. Wyróżnienia otrzymali: Amelia Gołębiewska, Dawid Grzybowski, Bartosz Mędrzycki, Alicja Niewiadomska, Dominik Satora, Aleksandra Tomkowicz, Klara Satora, Franciszek Mikulski, Michał Siuchta, Piotr Wytryszek, Gabriela Grzesiuk, Emilia Kolwicz, Julia Kosierkiewicz, Jan Turek.
Podczas ogłaszania werdyktu Jurorzy zgodnie podkreślali, że poziom prezentacji był bardzo wysoki. Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom za awans do etapu powiatowego a wszystkim nagrodzonym w szczególne uznanie.
Nagrody i dyplomy wręczyli uczestnikom jurorzy i reprezentantka Starosty Pani Katarzyna Rutkowska.
Finał Syrenki, organizowany przez Mazowiecki Instytut Kultury w Warszawie, odbędzie się w dniach 14-15.04.2018 r.