Wielkanoc WUTW

Data: 24.03.2018 r., godz. 00.00    2028
W ubiegłym tygodniu Wołomiński Uniwersytet Trzeciego Wieku zorganizował spotkanie Wielkanocne, na którym Powiat Wołomiński reprezentował wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jerzy Mikulski.
Świąteczny stół poświęcił ks. Rafał Jabłkowski a życzenia w imieniu Zarządu WUTW złożyła Elżbieta Rozbicka – Życzę wszystkiego najlepszego: zdrowia, ciepła rodzinnego, życzliwości. Życzę, aby święta Wielkiej Nocy wniosły do naszych domów i rodzin radość, pogodę ducha, spokój i nadzieję.

Wołomiński Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął działalność 4 listopada 2007 r. dla niewielkiej grupy słuchaczy, a obecnie z zajęć korzysta ponad 250 osób. Celem działalności WUTW jest szeroko rozumiana aktywizacja osób starszych, stworzenie słuchaczom możliwości rozwoju osobistego, wspólnego aktywnego uczestnictwa w kulturze i w zdobywaniu wiedzy. Słynne są wykłady z zakresu historii, literatury, zdrowia, wiedzy o świecie i naszym regionie, adresowane do wszystkich słuchaczy oraz zajęcia tematyczne, upowszechnianie kultury (wyjazdy do muzeów i teatrów), organizacja aktywnego spędzania czasu (wycieczki krajowe i zagraniczne, zajęcia sportowe, imprezy integracyjne). Obecnie WUTW to licząca się w lokalnym środowisku wspólnota osób, które bez względu na wiek chcą być nadal aktywne i czerpać z życia jak najwięcej radości. W ubiegłym roku WUTW został uhonorowany medalem „Zasłużony dla Wołomina”, medale otrzymał również Zarząd Uniwersytetu: przewodnicząca Elżbieta Rozbicka oraz Elżbieta Pierzchalska, Wanda Miętus, Danuta Żuławnik i Apolonia Zych.