Spotkanie Wielkanocne Związku Sybiraków

Data: 24.03.2018 r., godz. 00.00    1832
- Dzisiaj, w święta Zmartwychwstania Pańskiego, wspominamy naszych rodaków, dla których ojczyzna była i jest najważniejsza, a o tym najlepiej wiedzą zesłańcy Sybiru i Kazachstanu. Słowa Hymnu Sybirackiego, potwierdzają, że „myśmy szli i szli niepokonani, aż wolną Polskę raczył wrócić Bóg”. My, żyjące dzieci Sybiru z dumą przeżywamy pamięć o męstwie naszych bliskich. Wróciliśmy do ukochanej ojczyzny w niepełnym rodzinach, bo część została na nieludzkiej ziemi. Dlatego w naszych sercach na zawsze pozostaną pamięć i trudne wspomnienia – tymi słowami Maria Sobolewska, Honorowy Prezes Koła Związku Sybiraków w Wołominie rozpoczęła swoje wystąpienie z okazji Świąt Wielkanocnych.
W spotkaniu uczestniczyli m.in. wicestarosta Adam Łossan, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Jerzy Mikulski, radny powiatowy Igor Sulich, wiceburmistrz Wołomina Robert Makowski, przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Wołomińskiej WOŁOMINIAK z prezesem Andrzejem Saulewiczem, młodzież z LO PUL w Wołominie, przedstawiciele zaprzyjaźnionych związków senioralnych i kombatanckich. Jak zwykle w Kole Sybiraków, spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Po złożeniu życzeń, przekazano Sybirakom paczki świąteczne od Starosty Wołomińskiego Kazimierza Rakowskiego i TPZW WOŁOMINIAK. Za otaczanie opieką, za troskę i pomoc, podziękowała Maria Sobolewska, która również złożyła wszystkim obecnym życzenia: - Życzę wszystkim wiele radości, pogody ducha oraz Bożego błogosławieństwa. Niech w naszych domach wraz z modlitwą pobiegnie ku Stwórcy myśl dziękczynienia za ocalenie życia i powrót do ojczyzny. Życzę zdrowia, spokojnych i rodzinnych świąt. Wesołego Alleluja!