Obchody XXIII rocznica powstania Hospicjum
w Wołominie

Data: 22.03.2018 r., godz. 15.00    2400
W dniu 17 marca 2018 roku Hospicjum Opatrzności Bożej Księża Orioniści w Wołominie obchodziło swoją XXIII rocznicę powstania.
Uroczystość odbyła się w gronie pacjentów, pracowników z rodzinami, księży posługujących w Hospicjum
i wolontariuszy oraz zaproszonych gości. Tego dnia Powiat Wołomiński reprezentował wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego Pan Jerzy Mikulski. Swoją obecnością zaszczyciła nas również Burmistrz Wołomina Pani Elżbieta Radwan.
Jubileusz rozpoczęto Mszą św. sprawowaną przez ks. Dyrektora Hospicjum Dariusza Czupryńskiego oraz kapelana Hospicjum ks. Michała Kamińskiego. Ksiądz Dyrektor podkreślił rolę pracowników i wolontariuszy jako wielkiej siły, bez której trudno wyobrazić sobie działalność Hospicjum. Swoje podziękowanie wyraził wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wołomińskiego Pan Jerzy Mikulski, wręczając ks. Dyrektorowi Hospicjum bukiet róż, podkreślając, że róża jest symbolem Hospicjum – sanktuarium miłosierdzia.
Po Mszy św. odbyło się spotkanie, podczas którego ksiądz Dyrektor otrzymał od Pani Burmistrz List gratulacyjny i od personelu w ramach podziękowania kwiaty – 23 róże symbolizujące 23 lata istnienia Hospicjum. Zostały również wręczone personelowi Hospicjum pamiątkowe książki przez Panią Burmistrz. Spotkanie połączone z poczęstunkiem było okazją do wspomnień, pretekstem do powrotu do przeszłości
i chwil wzruszeń.
W obecności wszystkich zgromadzonych ksiądz Dyrektor podkreślił, iż współorganizatorem obchodów
XXIII rocznicy powstania Hospicjum jest Powiat Wołomiński, który pokrył koszty poczęstunku. W auli hospicyjnej w widocznym miejscu został umieszczony roll-up promujący Powiat Wołomiński.
W tym dniu chcieliśmy pokazać, że hospicjum to dom gościny i dlatego dla pacjentów oraz ich rodzin, przyjaciół i innych gości został zorganizowany poczęstunek.
Przez wszystkie te inicjatywy pragniemy ukazać społeczeństwu, że Hospicjum to miejsce, w których tętni życie.
W imieniu pacjentów i ich rodzin oraz dyrekcji i personelu naszego Hospicjum pragniemy podziękować Panu Staroście Wołomińskiemu za współorganizację obchodów XXIII rocznicy powstania Hospicjum. Jest to dla nas wielki dar serca i szczególna życzliwość i zrozumienie potrzeb naszego „sanktuarium cierpienia”. Cieszymy się, że są jeszcze w naszym środowisku ludzie, którym nie jest obojętny los ciężko chorych i umierających.

Ks. Dariusz Czupryński FDP
Dyrektor Hospicjum w Wołominie