Data: 26.11.2020 r., godz. 13.33    1056
Do Szpitala Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie trafił nowoczesny sprzęt medyczny zakupiony ze środków Fundacji PZU.
Fundacja PZU wspiera Szpital Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie.

Do Szpitala w Wołominie trafił nowoczesny sprzęt medyczny zakupiony ze środków Fundacji PZU. Jest to odpowiedź na apel Adama Lubiaka - Starosty Wołomińskiego o wsparcie funkcjonowania powiatowej placówki w związku z koniecznością zapewnienia miejsca do leczenia pacjentów zakażonych koronawirusem COVID-19.
Zgodnie z wnioskiem przygotowanym przez Wydział Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego w Wołominie, do Szpitala trafiły:
  • 4 Elektrokardiografy (EKG),
  • mobilna lampa zabiegowa,
  • 2 cystoskopy,
  • 2 ssaki elektryczne
  • wielofunkcyjny wózek.
Nowe urządzenia zapewnią sprawniejszą opiekę nad pacjentami i ułatwią pracę kadry medycznej.
- Dziękuję Fundacji PZU za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku oraz pracownikom Wydziału Ochrony Zdrowia i Polityki Społecznej, którzy profesjonalnie przygotowali dokumentację i sprawnie przeprowadzili przetarg - powiedział Starosta Adam Lubiak.
Pozyskany sprzęt wykorzystywany jest na oddziale dla pacjentów zakażonych COVID-19, który zgodnie z decyzją Wojewody został utworzony w Szpitalu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Wołominie. Odział dysponuje 60 łózkami oraz 12 respiratorami.