Wersja archiwalna strony

Jesteś tutaj:

Spektakl on-line "Prymas Tysiąclecia - Kardynał Stefan Wyszyński”

Data: 26.05.2020 r., godz. 15.55    5500
Spektakl poświęcony osobie i życiu Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
Starosta Wołomiński Adam Lubiak zaprasza na spektakl poświęcony osobie i życiu Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Scenariusz powstał na podstawie książek kardynała: „Miłość na co dzień”, „Kromka chleba”, „Czas to miłość”, „Jasnogórskie wspomnienia”, „Zapiski więzienne”. Przedstawia myśli, refleksje i wyznania wyjątkowego Polaka, który był nie tylko wybitnym przywódcą duchowym ale i autorytetem moralnym, mężem stanu.

Słowa Kardynała Wyszyńskiego dla wielu z nas mogą stać się drogowskazem w naszej życiowej wędrówce w tych trudnych i niepewnych czasach. W programie znajdą się również fragmenty dotyczące życia Kardynała - jego dzieciństwa, powołania, przyjaźni z Janem Pawłem II, aktu oddania Narodu Polskiego Matce Bożej. Całości dopełnią wzruszające pieśni między innymi: „Hymn o miłości” św. Pawła, „Egzorcyzm do św. Michała”, „Anioł Pański”, „Akeda – Ofiarowanie”, ”Modlitwa” Okudżawy „Nie płacz dzieciąteczko”, „Pieśń Konfederatów Barskich”.

Godzinny program artystyczny zostanie nagrany w Pałacu w Chrzęsnem w dniu 30 maja 2020 roku i będzie transmitowany online, pod adresem www.palacwchrzesnem.pl.
Spektakl z udziałem Aurelii Sobczak i Stanisława Górki.

To wyjątkowe wydarzenie niesie za sobą nie tylko przekaz artystyczny, ale również patriotyczno-religijny.